Щороку Україна відзначає унікальне національне свято – День вишиванки. Це свято самобутнє і не прив'язане до жодного державного чи релігійного. Втім, мільйони українців саме цього дня дістають із шафи національне вбрання – вишиванку. Саме ж свято запрошує кожного свідомого громадянина до абсолютно простого вчинку – вдягнути вишиванку і в ній піти на роботу чи на навчання. Разом із тим, це свято має глибокий зміст. По всьому світу об'єднуються українці в одній ідеї і показують, що мають власну самоідентифікацію та національний код. У цей день варто пам'ятати свою національну та громадянську позиції, культурну освіченість та духовну свідомість. Наша школа активно підтримує такий захід і 16 травня замайоріла в різнобарвних кольорах вишиванок, підтримуємо патріотичний дух нації!

За доброю традицією у Томашівській ЗОШ, у провідну суботу відбулася зустріч випускників минулих років.

4 травня школа гостинно відчинила двері і запросила своїх випускників на Вечір зустрічі шкільних друзів. На зустріч із молодістю та вчителями завітали випускники різних років.

Випускників зустріли учні 9 класу, вручаючи символічну бутиньєрку .

 

Приємні хвилини принесли присутнім у залі їхні фото про шкільне життя. Кожне фото зустрічали гучними оплесками, а шкільні пісні, що супроводжували захід, створили в залі атмосферу ностальгії та спогадів. Хвилиною мовчання вшанували героїв України. Випускники зі своїми класними керівниками повернулися в свої кабінети, де ділилися шкільними спогадами, поринули у ті незабутні роки юності, пригадали шкільні будні, розповідали один одному про сьогодення.

Споконвіку Великдень вважається чи не найбільшим святом. Якраз на цей час припадає поворот сонця на літо, а це означало пробудження всього живого, воскресіння природи, перемогу життя над смертю, правди над облудою.Перший тиждень після Великодня називають Світлою седмицею. Здавна вважається, що в цей тиждень треба посміхатися, веселитися і радіти життю. Таке велике свято не пройшло осторонь і нашої школи, і було проведено  духовну віднову на тему :« Через хрест і терпіння до Воскресіння», де кожен клас підготував Великодню виставку, чудові гаївки та духовні вірші.

 26 квітня 1986 року вогонь Чорнобиля опалив землю і душі мільйонів громадян.

Аварія на ЧАЕС — найбільша техногенна катастрофа за всю історію ядерної енергетики у світі, яка змінила радіаційну обстановку, екологію, долі людей не тільки на європейському континенті, а й у всьому світі. Відзначили цю подію і у стінах нашої школи, провівши виховні години, з метою завжди пам'ятати сторінки історії, які вплинули на долю нашої держави.

Булінг - це явище все більше поширюється як в Україні, так і в усьому світі. Обумовлене це, зокрема, тим, що набуває популярності насильницька модель поведінки, з цією метою  16 квітня,до Томашівської ЗОШ завітали представники у справах сім'ї та молоді, провівши дуже цікаву бесіду « Булінг, кримінальна і адміністративна відповідальність неповнолітніх». Дякуємо за  пророблену роботу, та важливість донесення інформації з метою її запобігання.

12 квітня, в селі Томашівці, ми прийняли естафету від Сівка-Войнилівського НВК в екологічній акції "Молоде покоління за чисте довкілля", до заходу були залучені всі учні та вчителі школи, території були ретельно очищені від сміття. Маємо надію, що протягом реалізації акції, ми достукались до сердець молодого покоління, і наші благі починання дадуть свої плоди у відповідальності перед природою, розуміння її цінності і збереження. 

Зважаючи на доленосні і бурхливі події в Україні, бачимо, що Шевченко, як і ота трагічна новоявлена хрещатицька Небесна Cотня сучасних юних героїв гордої і незламної країни, полегла на Майдані незалежності, живе посеред нас, додає сміливості і впевненості у боротьбі з нашими відвертими і прихованими ворогами.

Тарас Шевченко для України і в Україні житиме вічно. Він сьогодні, як ніколи, органічно злився зі своїм великим, нескореним народом і твердо ступає повсюдно у  вільній державі, підсвідомо і свідомо через уста кожного із мучеників нації незалежно від віку промовляє  через кожен свій вірш.

 

У нашій школі ми щорічно вшановуємо українського поета — Тараса Григоровича Шевченка. У цьому святі брали участь усі класи. Учні готувались розповідати поезії поета, його балади, а також уривки з прозових творів і цікаві відомості з біографії, також класи підготували стінгазети. Шевченко, як завжди актуальний і пам'ять про нього завжди жива!

 П'ять років тому, в Україні почався Євромайдан. У той листопадовий четвер сотні людей вийшли на Майдан Незалежності з мирним протестом.

8-20 лютого ми згадуэмо трагедію 2014 року, коли мирні протести на Майдані Незалежності у Києві переросли у масовий розстріл учасників з боку силовиків. Ці події назавжди увійшли до історії України як пам’ять про подвиг людей, що стояли за свої переконання і Батьківщину. Пам’ять про Героїв Небесної Сотні.Щорічно і у стінах нашої школи, ми згадуємо ці трагічні події, які торкнулися кожного, провівши виховний захід, на якому торкнулись історії, як розпочинався Майдан, його наслідки.  Хвилиною мовчання та молитвою вшанували всіх загиблих. В пам'яті назавжди, бо Революція Гідності – це перемогла, яка продемонструвала  незламність українського духу і волю до перемоги.


Щорічні освітні виставки «Сучасні заклади освіти» та «World Edu» відбудуться 14-16 березня 2019 року в місті Києві

Download
logo_SZO_2019.jpg
JPG Image 22.9 KB
Download
anons_vystavky_szo_we_14_16 berezen 2019
Adobe Acrobat Document 173.3 KB


А мова народилася давно, ти знаєш?
Раніше, ніж ми з тобою з’явилися у цьому світі, 
Вона колись була така ж мала, ти уявляєш?
І наче квітка ніжилася в ранковім світлі.
А мову треба берегти, ти знаєш?
Її спаплюження нікому не можна простити.
А нині, якщо вкраїнську рідною називаєш, 
Зі зброєю в руках її потрібно захистити

21 лютого представники всіх націй і народностей світу відзначають Міжнародний день рідної мови. Свято було започатковано у листопаді 1999 року. Міжнародне свято рідної мови мало послугувати захисту мови як культурної спадщини кожної окремої національності, кожної народності на нашій планеті.

 

Активно пройшов виховний захід «Як тебе не любити  Рідна Мово моя»і у стінах нашої школи, діти розповідали чудові поезії, провели інтелектуальну вікторину, співали сучасні пісні про мову.


14 лютого молодь і не тільки молодь в Україні святкує День закоханих. Для нас це нове свято, воно прийшло до нашої країни з Заходу всього лише років двадцять тому. Це особливий день, він дає нагоду, ще раз нагадати людині про прекрасні почуття. Це привід зробити подарунок ,сказати йому або їй про свої почуття.

 

Учні нашої школи, взяли участь у теле-шоу «Хто зверху». Було проведено 5конкурсів з додатковими питаннями, з величезним відривом, перемогла жіноча команда, але любов понад усе!


Новий рік - саме довгоочікуване свято. Багато хто любить зиму через це свято. Всі люди чекають новорічного чарівництва. Кожен вірить, що в новорічну ніч виконуються всі бажання.

 

Особливо чекають Новий рік діти, адже свято повинне принести їм купу подарунків. А як не радіти, такому чудовому святу, яке завітало і у нашу школу,діти танцювали, співали пісень ,розповідали вірші, свято вдалось на славу.


19 грудня- день святого Миколая. Це найбажаніший день у році для дітлахів. Напередодні свята діти пишуть до нього листи зі своїми побажаннями і вкидають їх у поштову скриньку, або кладуть за вікно і моляться до нього, просячи передусім здоров’я собі та батькам. У день перед святом згадують всі свої добрі і злі вчинки, зважують: чого більше. Чи буде подарунок, а чи, можливо, різка? Бо чемні діточки обов'язково знайдуть під подушкою подарунок, а неслухняні – прутик. А в ніч на 19 грудня до кожної дитинки приходить Святий Миколай і кладе під подушку подарунки. У Томашівську школу теж завітав Миколай,діти співали для нього пісні, розказували вірші, танцювали і за це отримали подарунки,за які висловлюємо подяку фірмі «Goodvalley».


З 25 листопада по 10 грудня проходить щорічна акція «16 днів проти насильства». Дуже важливо знати правові основи запобігання різним проявам насильства, знати, що кожна людина- дитина є захищеною у нашій державі. З цією метою у нашій школі було проведено ряд заходів :тренінги,виховні години,та виховні заходи,один з них, суд над героями казок, де діти мали змогу побачити різні ситуації,та шляхи вирішення їх.


“Пекельні цифри та слова,

у серці б’ють, неначе молот,

немов проклятий оживе,

рік тридцять третій. 

Голод…Голод 

 

День пам'яті жертв голодомору — щорічний національний пам'ятний день в Україні, що припадає на четверту суботу листопада. Традиційно вся школа вшановує цей день, було проведено виховні години по класах, година пам'яті “Жнива скорботи”, організована бібліотечна виставка, молитвою та хвилиною мовчання, вшанували всіх людей, які поклали своє життя на жертовник голодній смерті. 


“Хоч би яка у вас відповідальна і складна творча робота була на виробництві, знайте, що вдома на вас чекає ще відповідальніша, ще складніша, ще тонша робота — виховання людини. ”

В.Сухомлинський

 

23 листопада, в Томашівській ЗОШ, були проведені загальношкільні батьківські збори, та творчий вечір пам'яті Олександру Злотнику, учні школи виконали чудові пісні автора, після чого директор школи Козик В.Ф.,розповіла про стан виховного та навчального процесу, та відповіла на питання, які цікавили батьків.


9 листопада наша країна святкує День української писемності та мови. Це свято було започатковано Указом президента України № 1241/97 від 6 листопада 1997-го. Традиційно цього дня всіх українців запрошують написати Всеукраїнський диктант національної єдності і перевірити свої знання. Наша школа теж активно взяла участь у святкуванні, було проведено тематичну лінійку, а також вчителі та учні 8-9 класів написала радіо-диктант, учні 5-7 класів, писала диктант на уроках української мови.


Західноукраїнська Народна Республіка — важливий етап української державницької традиції . Ще з початку 1920-х років громадськість Галичини традиційно відзначає це свято щороку 1 листопада як День Листопадового Чину. В історичній пам’яті українського народу ЗУНР займає особливе місце, адже державотворення ЗУНР було органічною частиною української революції, кульмінаційним моментом якої стало проголошення Злуки УНР і ЗУНР у є єдину українську соборну державу .З метою вшанування такої важливої дати, у школі пройшла літературно-історична панорама, де діти мали змогу прослухати та побачити історію утворення ЗУНР.

«Інноваційні управлінські та педагогічні технології як засоби розвитку школи» - під таким гаслом пройшла обласна педагогічна практика 17.10.2018р. слухачів курсів керівників навчальних закладів Івано-Франківської області на базі нашої  Томашівської ЗОШ І-ІІ ст. Дякуємо за керівництво заходом методисту ОІППО Дутчак А.О. та пишаємось своїми колегами школи за вміло підготовлені заняття.

З нагоди відзначення Дня захисника України, Дня українського козацтва та Покрови пресвятої Богородиці в школі відбувся ряд тематичних заходів: уроки мужності, години історії, пізнавально-ігрові програми, конкурс малюнків, спортивні перегони, ігри-вікторини.

 

Дуже емоційними були заходи спортивного та ігрового характеру: участь класів школи у спортивних змаганнях “Нумо, хлопці!” спортивні перегони,конкурс пісні та строю.

Осінь. Різнобарвна, розмаїта. Спочатку вона пишна, золота й сонячна, а потім сумна, дощова, холодна. Перші дня жовтня дарують нам тепле і радісне свято - День учителя. Учитель…    Одна з найважливіших професій на Землі. Вона – для обраних. Адже вчитель щодня стоїть перед прицілом сотень допитливих дитячих оченят і веде  дітвору на вищі сходинки пізнання. До вчителя йдуть зі своїми болями і радощами, черпають сили для підкорення нових висот, бо він заглядає у минуле, живе у    сьогоденні, прокладає місток у майбутнє. Яке ж серце потрібно мати вчителеві, щоб рік у рік щоденно віддавати його учням, і якою має бути любов, до дітей у його добрій, терпеливій нестаріючій душі.

 

День учителя завжди проходить по-особливому. Із самого ранку в кожному класі панує особлива святкова атмосфера, в коридорах гамірно, всі посміхаються, чудовий настрій.  За шкільною традицією  День вчителя - ще й день учнівського самоврядування, тому уроки в школі проводять старшокласники.А тим часом йшли останні приготування до святкового концерту, який розпочався після закінчення уроків. Всі учасники концерту дуже хвилювалися, адже хотіли порадувати вчителів у такий прекрасний день.І от, пролунав дзвінок з останнього уроку. Вчителі зайняли свої місця в залі, і свято почалося.

Цьогоріч в Україні та світі відзначають 100-річчя людини, творчість якої – унікальне явище в українській і світовій педагогіці. Це - видатний педагог Василь Олександрович Сухомлинський. 22 роки він був директором Павлиської школи, до його думок прислухалися любили його. Він не лише наш сучасник. Він прогнозував майбутнє освіти, передбачав дефіцит емоційного спілкування, занепад етичної компетентності в суспільстві, тому, очевидно, так щедро в його творах представлене емоційне, естетичне виховання. Ось і нашу школу не оминула така подія, була організована святкова лінійка присвячена В.Сухомлинському та книжкова виставка. 

Духовний проект школи і громади села Томашівці!
Коли задуми робляться з благими помислами , вони обов’язково реалізовуються, і здійснилася мрія директора Томашівської ЗОШ Віри Федорівни Козик,відкрили капличку. 
Проект реалізували за фінансової підтримки сільського голови, підприємців і жителів села!
Висловлюємо щиру подяку всім хто долучився до такої благородної справи, дякуємо присутнім гостям за теплі слова та дарунки.

Найбільше у світі щастя – це мир, коли люди живуть спокійно, земля не здригається від страшних вибухів. Щороку 21 вересня люди у різних куточках планети відзначають Міжнародний день миру, свято, покликане змусити всіх не тільки задуматись, але й зробити що-небудь заради спокою на Землі.  Мир у рідній Україні – це найзаповітніше бажання усіх українців, котре вони висловлюють вголос так згуртовано, як ніколи раніше. До відзначення цього свята долучилась і наша школа,патріотичний дух об'єднує всіх нас.

День знань - особливе свято! Завжди яскраве, насичене емоційністю та хвилюючою атмосферою. Голосно звучить урочиста музика, звідусіль лунають теплі поздоровлення i кожне людське серце, хвилюючись, відгукується на заклик першого дзвінка! У стінах Томашівської ЗОШ ,пройшла урочиста лінійка, наповнена щирими посмішками, радістю і трохи сумом, бо закінчились канікули, але школа поповнилась 11-ми першокласниками, які пішли у Нову Українську Школу, зі своєю вчителькою Богдан Я.Р.,тож хочеться побажати успіхів у навчанні та щоб новий навчальний рік приносив тільки приємні враження!


З метою належного відзначення Міжнародного Дня захисту дітей, посилення уваги до проблем дітей, захисту їх прав  і законних інтересів 01 червня 2018 р. у школі проведено ряд заходів, а саме:

1. Розважальна гра "Права і обов'язки дітей"

2. Ігрова програма «Табір – територія радості»

3. Перегляд відео "Дітям про Конвенцію ООН про права дитини та Конвенцію ООН про права інвалідів"

4. Малюнки на асфальті "Я і світ".

5. Ігри з м'ячем на свіжому повітрі.


Вишиванка – символ української душі. А коли мова йде про дитячі душі – вона завмирає. Томашівські вчителі та учні відсвяткували світлий і теплий День вишиванки.

Яскравими та щирими посмішками був сповнений день вишиванки, який традиційно відзначається

17 травня, єднає українців незалежно від їхнього віку і статі. Всі були, одягнені у національний одяг, долучилися до флеш-мобу, що проводився на території школи,будуючи велике серце України, а ще виконали гімн України.


Війна завжди починається раптово, хоча через покоління для нас вона видаватиметься неминучою. Томашівська школа теж вшанувала всіх, хто захищав нас у Другій світовій війні,згадали і про 8 травня, як день Пам'яті та Примирення, переглянувши документальні відео .


26 квітня 2018 року виповнюється 32 роки Чорнобильській трагедії – найстрашнішій катастрофі в історії людства, наслідки якої відчутно донині.

32 роки п'ємо ми гірку цю чорнобильську чашу. Тому і не можемо ми забути цей чорний день, як би нам не хотілося. Бо прийшовши до Чорнобиля, розуміємо, що оце і є криза та прірва. Щоб не забути такі страшні події, вчителі та учні школи мали можливість послухати стислу розповідь про Чорнобиль, та переглянути документальні відео, по завершенні, вшанували всі хто постраждав від наслідків Чорнобиля, хвилиною мовчання та молитвою.


20 квітня Томашівська команда «Інь -Янь» відвідала фінал шкільної Ліги сміху. Дякуємо за це свято гумору усім організаторам. Дякуємо Наталії Йосипівні, Оксані Ігорівні та всім тим хто долучився до нагородження, за те, що діти мають можливість вдосконалювати себе, знаходити нових друзів і подорожувати.


За доброю традицією у Томашівській ЗОШ, у провідну суботу відбулася зустріч випускників минулих років.

14 квітня школа гостинно відчинила двері і запросила своїх випускників на Вечір зустрічі шкільних друзів. На зустріч із молодістю та вчителями завітали випускники різних років , які закінчили школу 55, 50, 45, 35, 30, 25, 25, 20, 15, 10, 5 років.

Випускників зустріли учні 9 класу, вручаючи символічну бутиньєрку . Урочиста частина вечора – зустрічі розпочалася з душевного вірша та пісні, у виконанні учнів 6 класу. Ведучі оголосили про початок вечора, запросивши всіх присутніх повернутися в чудові шкільні роки.

Зі словами привітань до випускників і вчителів звернулася директор Козик В.Ф. Приємні хвилини принесли присутнім у залі їхні фото про шкільне життя. Кожне фото зустрічали гучними оплесками, а шкільні пісні, що супроводжували захід, створили в залі атмосферу ностальгії та спогадів. Хвилиною мовчання вшанували героїв України. Урочиста частина вечора закінчилася… Випускники зі своїми класними керівниками повернулися в свої кабінети, де ділилися шкільними спогадами, поринули у ті незабутні роки юності, пригадали шкільні будні, розповідали один одному про сьогодення.


Великдень – це найбільше релігійне свято, яке відзначають навесні. Згідно з християнською легендою, воскрес Ісус Христос після того, як його було розіп’ято на хресті. Це чудо символізує звільнення від гріхів для віруючих людей. У народному уявленні це свято оновлення землі та природи. Підготовка до свята займає цілий тиждень, кожен день якого має особливе значення, та який відзначають проведенням певних обрядів. Томашівська ЗОШ, продовжила обряд святкування, поєднавши Великодні свята з тижнем християнської етики. Учні та вчителі християнської етики, підготували чудові заходи, у яких прославляли Бога, виконували душевні пісні та організували Великодню виставку.


Традиційне шкільне свято – свято Букваря – відбулося у 1 класі Томашівської ЗОШ І-ІІ ст., на якому першокласники прощаються зі своїм першим і головним підручником – Буквариком.

До цього свята дітки старанно готувалися. Завітали до першокласників усі ті, хто був з ними протягом всього навчального року.

Першокласники показали, чого вони навчилися і заспівали багато веселих пісень,та декламували вірші !

У гості до дітей завітали різні казкові персонажі і сам Букварик.

Подякували першокласники не лише Букварикові, а й своїм батькам та вчительці Филевич М.М.,яка і організувала таке чудове та яскраве свято.Свято Букварика закінчилося, але шлях до знань тільки розпочався…


 Без зайвих слів і лише тужливе «плине кача» та до болі знайомі обличчя на екрані тих, чиї імена вже викарбувані кров’ю на скрижалях історії. Вшанувати пам'ять патріотів - це не просто святий обов’язок, це наша шана і гордість за них, за їхню відданість, за відвагу. Адже це наші ровесники, наші земляки! Проте вони завжди з нами. Небесна Сотня з вірою в життя йшла вперед і здобуваючи волю, віддала своє тіло і душу, тому наш святий обов'язок, щорічно згадувати їх, так сьогодні всією школою ми зібрались, щоб згадати і вшанувати пам'ять тих, хто віддав своє життя на Майдані. Любимо і завжди пам'ятаємо! 


Люди всього світу 14 лютого відзначають День святого Валентина або День всіх закоханих. Вважається, що це свято відзначають уже понад 16 століть. Коріння Дня закоханих йдуть ще в язичницьку культуру, оскільки древні також відзначали свято всіх закоханих на честь богині любові. Сучасне свято нерозривно пов'язане з ім'ям святого Валентина, якого прийнято вважати покровителем усіх закоханих. Кохання витало і у стінах нашої школи, на урочистому святкуванні учні співали пісень, розповідали чуттєві  вірші, відкрили скриньку з валентинками і роздали всім присутні, по закінченні свята, відбулась святкова дискотека. Кохайте і будьте коханими!


  Поспішайте робити добро!

 

 Добро - у кожної людини це поняття символізує щось своє, для когось добро - це милосердя, тільки гарні вчинки, це безперечно те, що інші називають просто вчинками. Нещодавно у нашій школі пройшов захід " Від серця до серця" підготовлений директором школи Козик В.Ф.,та учнями 6-го класу. Учні розповідали чуттєві історії про милосердя, як важливо творити добрі справи, весь захід був підкріплений презентацією та чудовими піснями про добро. Добро робити ніколи не пізно і для гарних вчинків завжди є місце.


Переохолодження організму

Для багатьох зима – це пора року, коли часто доводиться шукати спосіб зігрітися. Деякі знаходять порятунок у теплих, громіздких речах, гарячих і навіть спиртних напоях. Однак чи правильно ми все робимо?

Переохолодження організму розвивається внаслідок тривалого перебування на холоді, особливо в сиру вітряну погоду. Початок загального охолодження має характерні ознаки-збудження, озноб, синюшність губ, блідість і похолодання шкірних покривів, «гусяча шкіра», задишка, почастішання пульсу. Потім з’являються втома, скутість, сонливість, байдужість, загальна слабкість, людина втрачає здатність самостійно пересуватися. Якщо охолодження триває, то настає непритомний стан, потерпілий втрачає свідомість, у нього може зупинитися дихання і серце. Особливо швидко охолоджується людина, потрапивши в холодну воду.

Заходи при переохолодженні:
- викликати швидку медичну допомогу за телефоном «103»;
- якнайшвидше помістити потерпілого в захищене від негоди місце або в приміщення;
- накрити спальним мішком або іншою формою укриття;
- поділитись з потерпілим теплом свого власного тіла під загальним укриттям;
- перевірити дихання, пульс;
- якщо є, дати йому гаряче питво і їжу;

Не можна розтирати кінцівки потерпілого або змушувати його енергійно рухатися. Не дозволяйте потерпілому пити спиртне. Це викликає втрату тепла. Не кладіть потерпілого в гарячу ванну і не застосовуйте гарячі пляшки. Це перерозподілить кров від найважливіших органів тіла до дрібних судин шкіри.

В екстрених ситуаціях телефонуйте "101"!

 Начальник Калуського МРВ У ДСНС                              Василь Микитин


На Аскольдовій могилі,

Поховали їх –

Тридцять мучнів українців,

Славних, молодих.

Як символічно, а тепер розуміємо – пророчно, звучать слова П.Тичини, присвячені памяті загиблих у  нерівному бою українських захисників.

      29 січня, у Томашівській ЗОШ учні мали можливість прослухати, а також переглянути документальний фільм «Памятай про Крути», назавжди памятатимемо героїзм і жертовність молодого покоління, за незалежну Україну. 


Дитячі пустощі з вогнем призводять до трагедій

Щодня підрозділи ДСНС України ліквідовують сотні пожеж по всій території країни. Згідно статистики часто пожежі виникають через дитячі пустощі з вогнем. В основі небезпечних ігор лежить безмежна допитливість малюків, бажання пізнати навколишній світ та наслідування дорослим, які щоденно користуються вогнем. Також, відсутність нагляду з боку дорослих та невмілі дії в екстремальних ситуаціях найчастіше призводять до трагічних наслідків.

Рятувальники Калуського МРВ УДСНС звертаються до батьків з проханням не залишати дітей без нагляду, тримати сірники та запальнички у недоступних місцях. Пам'ятайте: майже кожній пожежі можна запобігти! Для цього слід обов'язково обговорити в родині не тільки заходи щодо запобігання пожежі, а й порядок дій у разі її виникнення: спосіб виклику Служби порятунку, евакуації дітей, гасіння пожежі на початковій стадії, безпечні маршрути виходу з приміщення. Контролюйте розваги дітей та особистим прикладом навчайте їх правилам безпечної поведінки. Пояснюйте малюкам небезпеку і наслідки гри з вогнем. Пам'ятайте, що життя ваших дітей залежить лише від вас самих!

Просимо Вас відповідально ставитись до власного життя та життя своїх рідних і в разі небезпеки телефонувати до Служби порятунку “101”.

 Начальник Калуського МРВ УДСНС                                    Василь Микитин


 

Пункти обігріву

З метою запобігання випадків переохолодження та обмороження при значному пониженні температури повітря, на території міста утворено стаціонарні пункти обігріву, де можна зігрітись та випити гарячого чаю, за наступними адресами:

— Залізничний вокзал, вул. Привокзальна, 1;

— КЗ «Центральна районна лікарня Калуської міської і районної рад», вул. Медична, 6;

— Районної лікарні, вул. Каракая, 25;

— Калуський МРВ УДСНС України в Івано-Франківській області,  вул. Євшана, 28;

— Управління з питань надзвичайних ситуацій міської ради,  вул. С. Бандери, 28.

— Соціальний гуртожиток, вул. Б. Хмельницького, 72.

 

Начальник Калуського МРВ УДСНС                        Василь Микитин


 

Правила безпечної поведінки під час зимового купання в день Водохрещення.

       В цей день за звичаєм люди освячують воду. Вважається, що освячена на Водохреще вода має цілющі властивості. Багато людей цього дня не лише набирають воду в пляшки, але йдуть на водойми, річки, щоб стати свідком освячення води у річці, скупатись в ополонці.

    Не виходьте без потреби на лід, не залишайте без нагляду дітей поблизу річки чи ставка, переконайтеся, що лід, на який ви виходите, достатньо міцний. Безпечним для однієї людини вважається лід товщиною більшою за 7 см, а для групи людей товщина льоду має сягати 15 см. Рухаючись по льоду, обходьте ділянки з кущами і травою, вмерзлими гілками дерев, очеретом тощо. У разі коливань температур крига втрачає свою міцність, тому масовий вихід людей на лід стає небезпечним.

    Якщо у вас виникне бажання скупатися в ополонці, то купайтесь лише в спеціально призначених для цього місцях. Не заходьте у воду в стані алкогольного сп'яніння, адже алкоголь блокує нормальну діяльність головного мозку. Утримайтеся від купання, якщо у вас хворе серце. Пам’ятайте, що перебування в крижаній воді у незагартованих людей може призвести до загального переохолодження організму. При його перших ознаках - тремтінні, синюшності шкіряних покривів, губ, болі у пальцях рук і ніг – людині вже необхідно надати допомогу. При легкому ступені переохолодженні постраждалого достатньо тепло одягти, напоїти гарячим чаєм та змусити виконувати інтенсивні фізичні вправи. У разі середнього і важкого переохолодження - розтерти вовняною тканиною, зробити масаж усього тіла. Потім тепло одягти, укласти в ліжко. Зігрівання повинно бути поступовим, щоб не було різкого перепаду температур.                                            У разі виникнення небезпеки негайно телефонуйте 101

Начальник Калуського МРВ УДСНС                                 Василь Микитин


Вогнегасник у домашньому господарстві

На сьогоднішній день найбільш розповсюдженими первинними засобами пожежогасіння, здатними загасити вогонь у початковій стадії її розвитку, є вогнегасники.

Для захисту квартир, житлових будинків і будинків індивідуальної забудови слід використовувати 5-ти літрові порошкові вогнегасники із розрахунку один на квартиру або будинок. Так звані літні кухні або кімнати для приготування їжі додатково оснащуються ще одним вогнегасником. Проте, знайти цей засіб пожежогасіння у помешканнях наших громадян майже не реально.

Необхідно звернути увагу на відповідність маркування вогнегасника, зміст технічного паспорту та інструкції по експлуатації, і головне – наявність сертифіката відповідності. У паспорті заводу-виробника повинне бути зазначене: загальні відомості про вогнегасник, його тип, технічні характеристики, вогнегасяча здатність, принцип дії, вказівки по безпеці використання, порядок гасіння пожежі і технічного обслуговування, гарантійні зобов'язання виробника. Крім того, у паспорті повинні бути зазначені адреси організацій, що здійснюють технічне обслуговування вогнегасників.

Під час експлуатації вогнегасника один раз на місяць проводиться зовнішній огляд, при цьому перевіряється цілісність запобіжника запірно-пускового обладнання та індикатору тиску (стосується закачних порошкових вогнегасників – стрілка індикатору повинна перебувати в зеленій зоні). При одержанні негативних результатів зовнішнього огляду, а також після закінчення гарантійного терміну експлуатації (12 місяців) вогнегасник необхідно направити в спеціалізований пункт проведення технічного обслуговування.

 

Начальник Калуського МРВ УДСНС                  Василь Микитин


Основні правила безпечного поводження з газом

Запам’ятай, що газ, яким користуються у побуті, є горючою речовиною і порушення правил користування ним може призвести до виникнення пожежі.

Правила безпечного користування побутовими газовими приладами:

Гази, а особливо продукти їх згоряння, спричиняють отруйну дію, тому треба дотримуватися особливої обережності. Необхідно провітрювати приміщення, де є газові прилади.

Забороняється:

користуватися газовими колонками за вiдсутностi тяги;

відкривати кран газопроводу, не перевіривши, чи закриті всі крани    газової плити;

сушити речі над газовою плитою.

Почувши запах газу, перекрийте кран подання газу i зателефонуйте за номером 104.

Дії при виявленні запаху газу:

Якщо ви виявили запах газу в примiщеннi, то дотримуйтесь наступних правил:

не вмикайте електрику;

не запалюйте сірники;

не паліть;

провiтрiть приміщення;

перекрийте крани подання газу;

викличте аварійну бригаду за номером 104.

Будьте обережні - запобігайте утворенню іскор у будь-який спосіб, адже це може призвести до загоряння газу та його вибуху.

При отруєнні чадним димом або газом спочатку з’являється головний біль, потім запаморочення, загальна слабкість, сонливість, нудота, починається блювота. Потерпілий може знепритомніти, можливі зупинка дихання i навіть - летальний кінець.

 Необхідно негайно:

викликати лікаря за телефоном 103;

винести постраждалого на повітря;

прикласти до носа потерпілого ватку з нашатирним спиртом.

забороняється постраждалому давати пити (можна тільки змочити губи та обличчя), також не можна вживати будь-які лiки.

 

Начальник Калуського МРВ УДСНС                                       Василь Микитин                 


Є багато різних свят, які нам подобаються і яких чекаємо , але найулюбленіше для діток та дорослих це - Новий рік. Завжди з нетерпінням чекаємо Нового року, з якимось невимовно радісним та казковим передчуттям. Ось і діти Томашівської школи дочекались свята, святково прибрали вікна та приміщення школи, на святі веселились досхочу , співали пісень, танцювали енергійні танці, приймали участь у конкурсах, а на закінчення водили хороводи.


Свято Миколая продовжилось для учнів 1-го класу. Учні відвідали виставу про Машу та Ведмедя, і зустрілись з Миколаєм, свято пройшло весело та гучно, а дітки отримали позитивні емоції.


19 грудня Миколай завітав і до нашої школи! Що може бути кращим за можливість спостерігати , як діти радіють такому маленькому диву, адже вони цілий рік старались бути чемними і слухняними щоб отримати подарунки. Для Миколая учні початкових класів підготували щирі та чуттєві вірші та пісні, а щедрий Миколай з допомогою спонсорів,  нагородив діток смачними ласощами.


13 грудня у Томашівській ЗОШ відбулись Андріївські вечорниці. Дівчатка ворожили на майбутнє, а для хлопців влаштували справжні випробування.


У рамках тижня початкової освіти, учні початкових класів Томашівської ЗОШ, відвідали  музей Нової  Енергії та музей дорогоцінного каміння та мінералів. Поїздка залишила по собі приємні та позитивні враження.


У Томашівській ЗОШ добігає кінця акція "16 днів проти насильства". Впродовж даної акції були проведені години спілкування :" Життя без насильства", "Агресія - перший крок до насильства" та "Жорстокість і насильство". Тренінг "Поняття насилля. Формування правил безпечної поведінки". Анкетування старшокласників відносно насильства,перегляд фільму "Станція призначення життя", захід "Подорож до країни права", усний журнал "Обов'язки в системі : батьки - учні - школа".


07.12 учні Томашівської ЗОШ мали можливість переглянути дитячі ролики і відео повчального змісту, на тему : " Мої права та обов'язки", відносно тижня правового виховання.


04.12 у нашій школі стартував Всеукраїнський тиждень права. Учитель правознавства Микитин Лілія Василівна разом з учнями  6-го класу на урочистій лінійці розповіли про права і обов'язки дітей. Захід продовжився для учнів початкових класів, де вони детально ознайомились з інформацією  у вигляді розмальовок, з яких буде творитись колаж.


01.12 нашу школу відвідала соціальна служба, яка провела цікавий тренінг з учнями 6-7 класу, після якого нагородила кожного учасника призом, а у підсумку всі переглянули відео про насилля і як його уникнути.


01.12 тиждень образотворчого мистецтва продовжився заходом присвячений  Івану Костянтиновичу Айвазовському, на якому вчитель Шевчук Д.Т. разом з учнями школи у вигляді презентації, розповіли про життя і творчість видатного художника.


Образотворче мистецтво є одним з найпрекрасніших способів пізнання та сприйняття навколишнього світу. Із різноманітними видами мистецтва ми починаємо знайомити дітей з раннього дитинства, продовжуємо це робити в школі, а подальше його пізнання відбувається потім все наше життя. Ось і сьогодні, 27 листопада, вчителем Шевчкук Д.Т. був урочисто відкрий тиждень образотворчого мистецтва.


Тема голодомору бентежить серця навіть ситих та задоволених життям людей сьогодення. Ми часто зустрічаємо цю тему у творах української літератури. Ми жахаємося страшних та шокуючих подробиць життя тогочасних українців. Цей період в житті та історії України є справжньою перевіркою на людяність, спроможність вижити в екстремальних умовах та балансувати між тваринністю та людською гідністю. Щорічно цю подію ми згадуємо у стінах нашої школи,так і цього року 24 листопада пройшов відкритий захід, де діти ознайомились із значенням голодомору і переглянули документальний фільм, про голодомор на Україні.


Мова – найбільший скарб будь-якого народу. Тисячоліттями, віками, роками плекала її земля предків, передавала з покоління в покоління, вкладаючи дедалі більше народну душу і водночас формуючи її. Занепад мови – це зникнення нації. Якщо ж мова стає необхідною і вживається насамперед національною елітою – сильною і високорозвиненою стає нація і держава.

 

9 листопада у нашій школі був проведений захід, до Дня писемності та мови за участю учнів 9го та 6го класу, діти розповідали чуттєві поезії, історію виникнення мови, все це супроводжувалось презентацією, а по закінченні вчителі та учні старших класів написали радіодиктант.


У День автомобіліста, що у 2017 році припадає на 29 жовтня,учні та вчителі школи, приєднується до привітань на адресу всіх, хто так чи інакше пов’язав своє життя з автотранспортом. У зв'язку з святом, учні 8го класу, з своїм класним керівником Шевчук Д.Т., привітали місцевого шофера Василя Дмитровича, бажаючи Всім безпечної їзди, надійної роботи, а також здоров’я, успіхів у праці та сімейного щастя! Зі святом автомобіліста!


Також 26 жовтня 2017 року, в рамках проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності, для учнів школи було проведено лекцію «Безпека пішоходів на дорозі».


26 жовтня 2017 року, в рамках проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності, учні 1-4 класів переглянули навчальні мультфільми «Гострі предмети» і «Вивчаємо правила дорожнього руху з Робіком».


24 жовтня 2017 року, в рамках проведення Тижня знань з безпеки життєдіяльності, до школи був запрошений командир відділення Державного пожежно-рятувального поста 6-ї державної пожежно-рятувальної частини управління Державної Служби із надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Куцло В.В.  Вогонь, що вийшов із-під контролю, здатний викликати значні руйнівні наслідки. А хто попреджений і ознайомлений, з пожежною безпекою, той зможе її уникнути. Так, і учні нашої школи сьогодні почули бесіду пожежника, як застерегтися від пожежі, які перші дії при її виникненні, та як її уникнути.   


«Дбаючи про довкілля — бережемо здоров'я і життя людей»

У четвер, 19 жовтня, відбулася зустріч учнів школи з отцем Михайлом Дзулем, референтом Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієрпархії. Темою розмови були проблеми збереження чистого довкілля. Така зустріч зі учнями відбулася в рамках екологічної місії задля збереження створіння, які четвертий рік проходять у різних деканатах в Івано-Франківській архієрпархії УГКЦ. 

«Наше основне завдання — донести до молоді розуміння того, що нищення природи, руйнування довкілля є не лише завдаванням шкоди навколишньому середовищу, але й реальною загрозою людському здоров’ю і життю, а також це загроза для духовного життя людини, — говорить отець Михайло. — Людина, яка нищить довкілля, завдає шкоду сама собі, з християнської точки зору вона теж грішить».

За словами священика, дуже важливою в цій справі є співпраця Церкви, держави і суспільства. Всім необхідно усвідомити важливість стану довкілля, адже воно прямо впливає на здоров’я людей.


19 жовтня 2017 року в РБК відбувся конкурс солістів «Пісенний дивограй» серед учнів загальноосвітніх навчальних закладів району. Учні школи Родзень Софія, Атаманчук Адріана, Дроган Адріана виконали проникливі народні пісні.


 

14 жовтня - значуща дата, яка щорічно переповнює гордістю та хвилюваннями серця мільйонів громадян нашої України. 14 жовтня ми відзначаємо чотири великі свята: день святої Покрови Пречистої Богородиці, створення Української повстанської армії, день Українського козацтва, день захисника України. Таке грандіозне свято пройшло і у стінах нашої школи, де всі учні продемонстрували виконання патріотичних пісень та стройові навики і були нагороджені грамотами. 


 

Всеукраїнський день бібліотек – це нагода привернути увагу суспільства до ролі бібліотекаря –навчати, орієнтуватися у потоці інформації, сприяти оволодінню навичками пошуку та використання ресурсів на різних носіях і допомогти усвідомити значення бібліотеки, допомогти зрозуміти, що бібліотеки єднають світ, а бібліотекарі є хранителями, збирачами духовних скарбів, помічниками і порадниками на шляху до знань і мудрості. Так і у нашій школі, пройшов виховний захід, про здорове харчування та шкідливість фаст-фудів, де бібліотекар Грабарська О.О. розповіла,  яка їжа є корисною за допомогою презентації. 


 

Щорічне сходження на Говерлу, не оминуло і нашу школу. Діти різного віку, підкорили вершину України. Висловлюємо щиру подяку Н.Ю.Мірошник, за організацію такого походу, за подаровані емоції радості, захоплення і краси! 


 

Учитель – це не професія, учитель – це ціле життя, і воно віддане школі та учням. Учитель - непроста та благородна професія. Учителі - це ті люди, які допомагають пізнавати світ день за днем. Вони не тільки вчать математиці, літературі або фізиці тощо. Учителі докладають зусиль, щоб учні були дружніми, ввічливими, старанними та розвивали свої здібності й таланти. Адже учитель є не тільки викладачем якогось предмету, він також вихователь. День вчителя – улюблене свято не лише педагогів, але й учнів нашої школи, які організували душевне привітання вчителів, також подарували день відпочинку, замінивши їх на уроках, а завершили день концертною програмою, на якій всі присутні отримали тільки щирі емоції та враження!   


Урочисті, усміхнені, загадкові – учні Томашівської школи 1-го вересня зібрались на подвір'ї школи. Для когось -  усе відбувається вперше, для когось - востаннє у шкільному житті. Але усіх - і дорослих, і малечу поєднує одна атмосфера, схожі емоції і відчуття свята. Батьки бажають один одному терпіння, малечі - успіхів і наснаги на новий навчальний рік. Хтось - прощається з літом, а дирекція та вчителі традиційно бажають успіхів та гарного навчання.



До школи завітали...

Командир відділення Державного пожежно-рятувального поста 6-ї державної пожежно-рятувальної частини управління Державної Служби із надзвичайних ситуацій в Івано-Франківській області Куцло В.В.  розповів учням школи про те, як застерегтися від пожежі, які перші дії при її виникненні та як її уникнути.   

Референт Бюро УГКЦ з питань екології в Івано-Франківській архієрпархії - отець Михайло Дзуль, Темою розмови були проблеми збереження чистого довкілля. За словами священика, всім необхідно усвідомити важливість стану довкілля, адже воно прямо впливає на здоров'я людей.  

 

01.12 нашу школу відвідала соціальна служба, яка провела цікавий тренінг з учнями 6-7 класу, після якого нагородила кожного учасника призом, а у підсумку всі переглянули відео про насилля і як його уникнути.